Buradasınız :
Türkçe
English
Salı, 22.01.2019
03.03.17 | 10:09 zaman: 2 Yıl

2017-2018 Proje Tabanlı Değişim Duyurusu

 

Proje Tabanlı Mevlana Değişim Programı Kapsamında 2017-2018 akademik yılı için başvurular başlamıştır.

Proje Tabanlı Değişim Programı kapsamında Proje Başvurusu yapmak isteyen öğretim üyelerinin 31 Mart 2017 tarihi mesai bitimine kadar yoksis.gov.tr üzerinden başvuru yapması; sistem üzerinden girişleri eksisiz yapılan başvuru form çıktılarının imzalanarak üniversitemiz Mevlana Koordinatörlüğüne teslim edilmesi gerekmektedir. Proje başvuruları Mevlana Koordinatörlüğü tarafından Rektörlük aracılığıyla üst yazı ekinde YÖK Başkanlığına gönderilecektir.

Başvuru formlarının Mevlana Koordinatörlüğüne teslimi için son tarih 03 Nisan 2017'dir

Başvuru için:

YÖKSİS/Genel İşlemler  Proje Tabanlı Uluslararası Değişim Programı butonundan Proje Önerisi için girişler yapılabilecektir.

Proje Ortağı Olabilecek üniversiteler YÖKSİS'te başvuru esnasında görülebilecektir.

Proje ortağı olacak üniversite ile Mevlana Değişim Programı Kapsamında anlaşmamız olması gerekmektedir. Yeni bir üniversite ile bir anlaşma imzalanması mümkün olmakla beraber, başvuru süresindeki kısıttan dolayı proje önerileriniz için ortaklarınızı mevcut anlaşmalı olduğumuz üniversiteler arasından seçmenizi öneririz.

Proje süresinin toplamda 1 yıl olarak belirtilmesi tavsiye edilmektedir.

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı Proje teklifi yapılabilecek  öncelikli 100 tematik alan belirlemiştir. Söz konusu öncelikli alanlara ulaşmak için tıklayınız 

Proje kapsamında gelen ve giden öğretim elemanlarının ortağı ülkeye en az 14 gün en fazla 90 gün gitmeleri gerekmektedir. (Proje süresince bir akademisyenin gideceği sürelerdir)

Proje kapsamında gelen/giden öğrenci olması gerekmektedir ve öğrencilerin en az bir dönem en çok ise iki dönem proje ortağı  olarak  belirlenen üniversitede bulunmaları gerekmektedir.

YÖK Başkanlığı'nın ilgili duyurusuna bu linkten ulaşabilirsiniz.

Projelerde yer alacak hareketlilik faaliyetleri için yapılacak ödemelerde 'Mevlana Değişim Programı Kapsamında Yükseköğretim Kurumlarına Aktarılacak Tutarların Kullanımı, Muhasebeleştirilmesi, Yapılacak Ödemeler ile İlgili Diğer Hususlara İlişkin Esas ve Usuller' geçerli olacaktır.

İrtibat Kişisi: Uzman Murat YAMAN

04543105201